راهنمای خرید سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم برای صنایع مختلف مانند صنایع کاغذسازی، کشاورزی، رنگرزی، آتشنشانی و تصفیه آب بسیار حائز اهمیت است. سولفات آلومینیوم یکی از دو زاج آلومینیوم محسوب می‌شود. به سبب ویژگی‌ها و واکنش‌هایی که ایجاد می‌کند، می‌تواند گزینه خوبی برای استفاده در صنایع نامبرده باشد. اما با این حال برای تهیه آن همواره چالش‌هایی بر سر راه صنعت‌گران وجود دارد که ممکن است باعث کاهش یا بهبود کیفیت حاصله باشد. به همین دلیل در این مقاله درباره اهمیت خرید سولفات آلومینیوم استاندارد صحبت خواهیم نمود.

سولفات آلومینیوم استاندارد از کجا تهیه کنم؟

سولفات آلومینیوم که به نام زاج سفید یا آلوم نیز معروف است، یکی از مواد شیمیایی است که از واکنش شیمیایی اسید سولفوریک با مایع هیدروکسید آلومینیوم به دست می‌آید. معمولاً به شکل پودر کریستال یا مایع سفید رنگ تولید می‌شود. تولید این ماده فرایندی است که باید در فشار و دمای کنترل شده و در شرایط استاندارد انجام گیرد. الزاماً هر محصول حاوی این ماده نمی‌تواند در عمل تمامی انتظارات را رفع نماید.

این ماده قادر است ذرات معلق در آب را به خود جذب کند که در این صورت قدرت اسیدی آن افزایش یافته و PH آن به کمتر از ۲ نیز می‎رسد. دمای ذوب این ماده در حالت پودر کریستال ۷۷۰ درجه سانتی‌گراد است و چگالی معادل ۲.۶ گرم در سانتی‌متر مکعب دارد. این موارد برای سولفات آلومینیوم تولید شده در شرایط استاندارد است و غلظت این ماده، مواد تکمیل کننده آن، فشار و دمای تولید و همینطور شرایط محیطی واکنش شیمیایی، نقش مهمی در کیفیت نهایی محصول خواهد داشت.

برای تولید این محصول استانداردهایی وجود دارد که در صنایع مختلف نیز متفاوت است. به عنوان مثال فروش سولفات آلومینیوم برای صنایع رنگرزی متفاوت از محصولی است که برای تصفیه آب استفاده می‌شود.

اگر بخواهیم دقیق‌تر توضیح دهیم، باید بگوییم که بهترین حالت برای استفاده از این ماده برای تصفیه آب آن است که با غلظت ۱۷% و به صورت پودر ریز تولید شده باشد. در این حالت سطح قابل تماس با آب در بیشینه حالت خود بوده و انحلال پذیری سریع‌تر رخ می‌دهد. همچنین سولفات آلومینیوم ۱۷% بهترین دوز برای این منظور است.

شرکت گلگاه تولیدکننده با دسترسی دست اول به مواد اولیه با کیفیت و همچنین سابقه طولانی تولید قادر است سولفات آلومینیوم را با کیفیت تضمین شده و دانه بندی و بسته بندی متناسب با نیاز مصرف کننده عرضه نماید. .

سولفات آلومینیوم

شرکت گلگاه تنها تولیدکننده سولفات آلومینیوم دارای نشان استاندارد در کشور

فروش سولفات آلومینیوم در ایران نیز توسط تولیدکنندگان و بازرگان­‌های متعددی در حال انجام است. شرکت گلگاه به عنوان یکی از پرقدمت­‌ترین تولیدکنندگان این محصول، تنها شرکت ایرانی دارای نشان استاندارد ملی ایران برای تولید سولفات آلومینیوم است.

سولفات آلومینیوم ۱۷% تولیدی شرکت گلگاه با از سال ۱۳۹۶ بانشان ملی استاندارد کشور به شماره ۹۰۶۸۵۲۸۹۶ به بازارهای داخلی و صادراتی عرضه می‌شود.

نشان ملی استاندارد، اطمینان خاطری مضاعف برای ثبات کیفیت و انطباق با مصارف مختلف از جمله تصفیه آب آشامیدنی برای مصرف کنندگان فراهم می‌آورد.

حهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه مشخصات فنی محصولات گلگاه مراجعه کنید.